Kurs Opiekun osób starszych

Popularność zawodu opiekuna osoby starszej staje się coraz bardziej dostrzegalna.

Opiekun osoby starszej to rodzaj powołania. Bez umiejętności empatii i ogromnej dozy cierpliwości wobec podopiecznego możemy zrobić tylko krzywdę jemu i sobie. Predyspozycje i cechy charakteru jakie są wymagane do opieki nad starszą osobą to: cierpliwość, opanowanie oraz świadomość tego, że zajmuje się niepełnosprawną osobą. Osoby starsze, w tym niepełnosprawne, potrzebują stałej opieki niczym lekarstwa.

Podczas kursu Opiekun osób starszych w naszym ośrodku LOWE uczestnicy zdobywali niezbędną wiedzę i umiejętności, które pomogą w opiece nad starszymi
i niepełnosprawnymi osobami.

Ogromne zaangażowanie uczestników i satysfakcja z uczestnictwa w zajęciach  pokazują, że warto podejmować takie przedsięwzięcia.

Warsztaty kroju i szycia

W naszym ośrodku dobiegły końca warsztaty kroju i szycia, podczas, których mocno zaangażowane uczestniczki zdobywały i poszerzały  wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

W celu wyboru odpowiedniego materiału uczestniczki wraz z Panią Basią, która prowadziła warsztaty odwiedziły pobliską hurtownię tkanin w celu doboru odpowiedniego materiału na którym w konsekwencji pracowała każda z Pań.

Podczas warsztatów Panie zaprojektowały bluzkę,  na podstawie zdjętej miary z sylwetki wykonały szablony/formy. W kolejnych krokach przygotowywały do wykroju poszczególne elementy a następnie  materiał do I miary. Po wykonaniu pierwszej miary uczyły się  nanosić i wykonywać poprawki.
Maszyny prężnie szyły.

Panie uczyły się także wykonywać prasowanie międzyoperacyjne, przygotowywać obłożenia kołnierza, mankietów itp.  Dziękujemy za udział w warsztatach i życzymy, aby zdobyte podczas warsztatów wiedza i umiejętności były często wykorzystywane i ułatwiały pracę.

LOWE „WARSZTATY – DEKORACJE NA BOŻE NARODZENIE – zakończone!

Świąteczna atmosfera udziela się powoli wszystkim, także uczestnikom zorganizowanych przez nasze LOWE warsztatów pt. „Dekoracje na Boże Narodzenie”

Grupa pracowała tym razem pod okiem Pani Bożenki, która jest specjalistką
z dziedziny florystyki, ogrodnictwa i nie tylko.

Uczestnikom i Pani prowadzącej gorąco Dziękujemy!!!

LOWE WARSZTATY „STRACH MA WIELKIE OCZY – CZYLI JAK POKONAĆ STRES I  DOBRZE WYPAŚĆ NA ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ – SZTUKA AUTOPREZENTACJI”

Strach ma wielkie oczy!!! Nie dla uczestniczek naszych kolejnych warsztatów, prowadzonych przez specjalistkę w tej dziedzinie – Panią Anetę Flisowską.

Na zajęciach uczestniczki poznawały techniki radzenia sobie ze stresem. Dowiedziały się jak skutecznie prezentować własną osobę i poznały zasady skutecznej komunikacji. W drugiej części nauczyły się jak sporządzać własne CV i jak skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Dziękujemy za udział w warsztatach!

 

 

„W Ośrodku LOWE dalej działamy! Przedstawiamy pracę na warsztatach „Zręczne ręce – robótki na szydełku”. Uczestniczki warsztatów zdobywały i pogłębiały wiedzę na temat szydełkowania. Pracowały przez dwa dni pod okiem specjalistki Pani Reni, która zna od podszewki  sztukę szydełkowania. Każda dziergała, dziergała aż wydziergała –  czapkę na zimę!!!

Polecamy każdemu! Pracujące ręce dłużej pozostają zręczne i sprawne a dzierganie odstresowuje! Celem warsztatów było między innymi pobudzenie własnej inicjatywy w poszukiwaniu i pogłębianiu osobistych zainteresowań i pasji, rozwijanie umiejętności manualnych, zwiększenie poczucia własnej wartości czy poprawa koordynacji wzrokowej i ruchowej.

W niedługim czasie kolejne propozycje z cyklu warsztatów „Zręczne ręce…”

Zapraszamy!”

„Pierwsza pomoc w dobie koronawirusa i nie tylko”
 
Za nami pierwsze szkolenie w ramach projektu LOWE „Pierwsza pomoc w dobie koronawirusa i nie tylko”
 
Czekamy na kolejne Wasze propozycje, a już niedługo rozpoczną się warsztaty „Zręczne ręce – robótki na szydełku” – ZAPRASZAMY!